Początki działalności firmy Saxo sięgają początków lat dziewięćdziesiątych XX wieku. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom ludzi w Polsce, która akurat przechodziła transformację i otwierała się na zachód od samego początku firma skupiała się na handlu zagranicznymi i luksusowymi markami. Na starcie były to najbardziej pożądane marki zegarków. Firma stawiając na te zaufane i prestiżowe marki odniosła ogromny sukces i z jednego sklepu przekształciła się w sieć salonów partnerskich firmy Zibi. Dostęp do światowych marek i najlepszych modeli przyczynił się do dynamicznej ekspansji firmy w świecie zegarków jednak ambitni właściciele nie poprzestali na sklepach stacjonarnych i przedstawili swoim klientom najnowocześniejszy jak na tamte czasy sklep internetowy z zegarkami. Witryna otozegarki.pl i ruch na stronie przekroczył oczekiwania wszystkich pracujących w firmie, ale to nic dziwnego kiedy stawia się na nowoczesność. Sklep otozegarki.pl wyznaczał trendy i daleko w tyle zostawiałl konkurencję ze względu na jakość obsługi i jakość produktów. Coraz większa ilość klientów przyczyniła się do uruchomienia kolejnego sklepu internetowego e-watches.pl. Był to niesamowity zabieg gdyż wprowadzono tam nowe, mniej znane w Polsce marki specjalnie dla klientów którzy ich poszukiwali. Tym samym firma przyczyniła się do rozpowszechnienia kilku topowych teraz marek.

Firma Saxo idąc za postawionymi sobie priorytetami postanowiła w roku 2016 wprowadzić do swojej oferty biżuterię. Na półkach sklepowych pojawiła się nie byle jaka biżuteria gdyż obok bransoletek i pierścionków ze stali szlachetnej pojawiło się srebro i złoto. Dystrybucja m. in. złotych kolczyków i innych eleganckich dodatków z metali szlachetnych stworzyła firmę jeszcze bardziej prestiżową.

Zdobyte doświadczenie w handlu i potrzeby rynku lokalnego, miasta Gliwic, skąd pochodzi firma Saxo, zachęciły właścicieli do rozszerzenia działalności – od 2015 roku powstała Zbrojownia.pl, czyli miejsce stworzone z myślą o wszystkich pasjonatach militariów i surwiwalu. Stacjonarny sklep w jednym z centrów handlowych szybko stał się prawdziwym hitem i jest tłumnie odwiedzany, głównie przez Panów, szukających fachowego doradztwa i najbardziej męskich akcesoriów, wyposażenia oraz odzieży. Witryna internetowa zbrojownia.pl, zbudowana na bazie wieloletniego doświadczenia w handlu on-line, ugruntowuje swoja pozycję, z dnia na dzień, stając się coraz bardziej rozpoznawalną na rynku. Sklep internetowy przedstawia pełną ofertę, którą można nabyć wysyłkowo, bądź zamówić z odbiorem osobistym w gliwickim salonie sprzedaży. Dla wszystkich szukających najszerszej oferty legalnych wiatrówek i akcesoriów, kompasów, noży, a także unikatowej, typowo męskiej bądź patriotycznej odzieży, pasjonatów strzelectwa, amatorów i profesjonalistów sportów outdoorowych, kobiet i mężczyzn lubiących poznawać świat podczas surwiwalowych przygód – sklep Zbrojownia.pl to miejsce, które spełni wasze oczekiwania, zarówno pod względem szerokiej oferty asortymentu, jak i najwyższej jakości obsługi klienta.

Saxo jest spółką, która stawia na rozwój, dlatego od 2018 roku działalność marki rozszerzona została o dystrybucję marki Norica, znanego na świecie producenta wiatrówek – karabinków pneumatycznych z Hiszpanii. Specjalna oferta, skierowana zarówno dla klientów detalicznych jak i hurtowych, jest stale uaktualniana i poszerzana o pojawiające się na rynku nowości. Wszystkie oferowane modele posiadają   odpowiednie certyfikaty i mogą być sprzedawane bez zezwoleń.

Firma Saxo jest nowoczesnym przedsiębiorstwem tworzonym przez ludzi z pasją i zaangażowaniem. Stawiając sobie cel najlepszej obsługi klienta, profesjonalnego doradztwa, bezpiecznych transakcji na żywo i on-line, stale buduje stabilną pozycję na polskim rynku. Cztery nowoczesne sklepy internetowe, dwie wyłączne polskie dystrybucje, pięć sklepów stacjonarnych w galeriach handlowych na Śląsku, wyszkoleni pracownicy i pomocni konsultanci, polskie przedsiębiorstwo, które spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Zapraszamy na zakupy!Kupując w naszych sklepach internetowych masz pewność realizacji zamówienia na produkt oryginalny, wysokiej jakości, pełnowartościowy.

Dokładamy wszelkich starań, aby wszystkie zamówienia traktować priorytetowo i wysyłać je do naszych klientów w ekspresowym. Prócz tego wszystkie produkty przed wysyłką dokładnie sprawdzamy, a wszystkie paczki pakujemy z najwyższą starannością i zabezpieczamy przed uszkodzeniem.